Amikor az épített környezet egyesül a természettel…
A vadászház magányosan áll Norvégia csodálatosan szép fekvésű nyugati, hegyvidéki területén, a 32 km hosszú, helyenként 650 m mélységet is elérő Åkrafjordenhez közeli tó partján. A természetben észrevétlenül megbúvó épületet a Snøhetta építészeti cég tervezte. A tervezők, a hagyományos norvég kunyhót és a modern építészetet ötvözték, mind formailag, mind anyaghasználatban, ezért a kunyhó tökéletesen integrálódott a tájba, amely az építészeti tervezésnek fontos koncepciója volt.
Az épület távol van a civilizációtól és megközelíteni is csak gyalog vagy lóháton lehet. Gyakorlatlan szem elsőre észre sem veszi, annyira eggyé vált a tájjal.
A táj jellemző alkotóelemei a fű, hanga és szikla. Az épület gerincét két hajlított acél gerenda képezi. Aszimmetrikus hajlításának köszönhetően az épület a lejtős oldalon „növekszik” a földből. A ház külső fala kőből épített, oldalának bevonata a környéken található fű, hanga és szikla.
Belül a hajlítással nő a tér. Az építészek azt mondják – hogy igaz szűkösen -, de az épület 32 m2-vel több szinten -, 21 ember számára tud elegendő helyet biztosítani. A bejárattal szemben van a konyha, valamint a főzéshez szükséges kellékek tárolására szolgáló terület.
A „nagy” központi tér közepén van a kandalló, amely köré helyezték el a párnázott platformokat, amelyek alvásra és ülésre szolgálnak. A kabin üveg homlokzatának több funkciója van. Természetes megvilágítást biztosít az épületnek, és „tágassá” teszi a 32 m2-es szobát. Valamint nem utolsó sorban ezen keresztül gyönyörködhetünk a lélegzetelálló tájban hűvösebb idő esetén is.
A fotók többségét James Silverman készítette. A Svédországban élő brit származású fotós a kortárs design építészeti alkotásokat fotózza szerte a világon.